Tarczyca

Jak będzie wyglądało twoje dziecko

Tarczyca

Tarczyca
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Fatalne samopoczucie, chudnięcie bez wyraźnej przyczyny (mimo nie stosowania żadnej odchudzającej diety), huśtawka nastrojów, rozdrażnienie i płaczliwość bez powodów, kołatanie serca i nadmierne pocenie a także drżenie dłoni i nieregularne miesiączki mogą być wynikiem złej pracy tarczycy. Produkuje ona najprawdopodobniej zbyt dużo hormonów, z którymi organizm (a właściwie przysadka mózgowa, zmniejsza produkowanie przez siebie hormonu TSH, które to działanie powinno sprawić, że tarczyca zacznie pracować normalnie) sobie nie radzi. Wizyta u lekarza i zrobienie odpowiednich badań potwierdzi wstępną diagnozę i będzie można zacząć odpowiednie leczenie. Niepokojące objawy ustąpią przy przyjmowaniu tyrostatyków, których zadaniem jest spowolnienie pracy tego gruczołu.
USG pozwoli ocenić lekarzowi jak organ wygląda (czy nie ma w nim na przykład guzków). Jeśli przyjmowanie leków nie sprawi, że tarczyca zacznie zachowywać niepoprawnie może być konieczne zażycie jodu radioaktywnego (zwykle po jednej kapsułce organ zaczyna funkcjonować normalnie), a jeśli i to nie pomoże to konieczny będzie zabieg operacyjny..

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Tarczyca Reviewed by on wtorek, Październik 18th, 2016 .

Fatalne samopoczucie, chudnięcie bez wyraźnej przyczyny (mimo nie stosowania żadnej odchudzającej diety), huśtawka nastrojów, rozdrażnienie i płaczliwość bez powodów, kołatanie serca i nadmierne pocenie a także drżenie dłoni i nieregularne miesiączki mogą być wynikiem złej pracy tarczycy. Produkuje ona najprawdopodobniej zbyt dużo hormonów, z którymi organizm (a właściwie przysadka mózgowa, zmniejsza produkowanie przez siebie hormonu

ABOUT AUTHOR /