Sauny fińskie

Jak będzie wyglądało nasze dziecko

Sauny fińskie

Sauny fińskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Drewniane pomieszczenia z piecem pośrodku, w których występuje bardzo wysoka temperatura, zwane sauną fińską jest bardzo popularne na całym świecie. W pomieszczeniu panuje temperatura od 70 do 120 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność utrzymuje się na poziomie od 5% do 20%.

Od wieków znane są dobroczynne właściwości korzystania z sauny, Finowie twierdzą, że oczyszcza ona umysł i ciało z wszystkiego, co złe. Wysoka temperatura, która panuje w saunie oczyszcza nasz organizm z toksyn i niebezpiecznych substancji, które uchodzą z niego razem z potem. Dodatkowo łagodzi ból przy zapaleniu ścięgien i nadwyrężeniu mięśni, bólach reumatycznych oraz korzonkach. Sauny fińskie doskonale hartują nasz organizm. Bardzo duże zmiany temperatury aktywizują układ odpornościowy do produkcji przeciwciał. Kąpiel w saunie fińskiej dobroczynnie wpływa również na drogi oddechowe, ponieważ na skutek wysokiej temperatury zaczynamy oddychać bardzo głęboko i szybko.

Sauny fińskie to idealny sposób na relaks. Wysoka temperatura likwiduje napięcie mięśni, poprawia nasze samopoczucie, a także stymuluje produkcję endorfin. Dlatego tez pobyt w saunie suchej poprawia nam samopoczucie, a także zapewnia chwile wytchnienia. Podsumowując, warto udać się do sauny fińskiej po zdrowie, a także aby się zrelaksować.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Sauny fińskie Reviewed by on poniedziałek, Sierpień 27th, 2018 .

Drewniane pomieszczenia z piecem pośrodku, w których występuje bardzo wysoka temperatura, zwane sauną fińską jest bardzo popularne na całym świecie. W pomieszczeniu panuje temperatura od 70 do 120 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność utrzymuje się na poziomie od 5% do 20%. Od wieków znane są dobroczynne właściwości korzystania z sauny, Finowie twierdzą, że oczyszcza ona umysł

ABOUT AUTHOR /