Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

 ›  › Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Zobacz dziecko pl

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

Postaw pupila na nogi!

Wydawałoby się, że wizyty u fizjoterapeutów przeznaczone są tylko i wyłącznie dla ludzi. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej, a ćwiczenia gimnastyczne mogą pomóc wrócić do zdrowia również naszym pupilom. Zoofizjoterapia jest nową dziedziną weterynarii.

Zoofizjoterapeuta to specjalista, który posiada wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, fizjoterapii i weterynarii. Można więc powiedzieć, że to taki weterynarz-fizjoterapeuta, którego celem jest wspomaganie zwierząt w powrocie do pełni zdrowia poprzez wykonywanie masażów i zabiegów rehabilitacyjnych. Fizjoterapia zwierząt nie należy do zadań najłatwiejszych. Jest to przecież praca ze zwierzętami, które odczuwają ból w sposób zupełnie inny od człowieka. Wystarczy moment, aby wyzwolić w zwierzęciu odruch ratunkowy, jakim może być próba ugryzienia.

Jednym z głównych specjalności zoofizjoterapii jest fizjoterapia psów. Często pacjentami rehabilitantów są otyłe i stare czworonogi, u których wykonuje się rozmaite zabiegi ortopedyczne i ćwiczenia wspomagające redukcję masy. Dzięki fizjoterapeutom nasze czworonogi mogą towarzyszyć nam o wiele dłużej, dostarczając nam kolejnych radosnych chwil!

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt Reviewed by on środa, Listopad 29th, 2017 .

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów Postaw pupila na nogi! Wydawałoby się, że wizyty u fizjoterapeutów przeznaczone są tylko i wyłącznie dla ludzi. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej, a ćwiczenia gimnastyczne mogą pomóc wrócić do zdrowia również naszym pupilom. Zoofizjoterapia jest nową dziedziną weterynarii. Zoofizjoterapeuta to specjalista, który posiada wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, fizjoterapii

ABOUT AUTHOR /