Bezdech senny

 ›  › Bezdech senny

Wygląd dziecka

Bezdech senny

Bezdech senny
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

bezdech-senny-2Dobry i spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pozwala na odpowiednie zregenerowanie sił i odpoczynek psychiczny po ciężkim dniu pracy. Niestety wiele osób nie może się wyspać co negatywnie odbija się na stanie ich zdrowia.
Często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niebezpieczna choroba czyli bezdech senny. Objawia się on chrapaniem spowodowanym nieprawidłowym i często wstrzymywanym przepływem powietrza przez drogi oddechowe. Bezpośrednio wpływa to na jakość snu i sprawia, że przez cały dzień osobom cierpiącym na to schorzenie towarzyszy uczucie zmęczenia, powodujące nadmierną drażliwość.
Obturacyjny bezdech senny może mieć wiele przyczyn, takich jak nieprawidłowa budowa podniebienia i zwiotczenie jego mięśni, skrzywiona przegroda nosowa a nawet nieprawidłowa dieta i spożywanie alkoholu lub palenie papierosów. Nie należy lekceważyć objawów tej choroby gdyż nieleczona może prowadzić do wielu innych chorób a nawet powodować zagrożenie dla życia chorego.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Bezdech senny Reviewed by on wtorek, Grudzień 6th, 2016 .

Dobry i spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pozwala na odpowiednie zregenerowanie sił i odpoczynek psychiczny po ciężkim dniu pracy. Niestety wiele osób nie może się wyspać co negatywnie odbija się na stanie ich zdrowia. Często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niebezpieczna choroba czyli bezdech senny. Objawia się on chrapaniem spowodowanym nieprawidłowym

ABOUT AUTHOR /