Arytmia serca

 ›  › Arytmia serca

Wygląd dziecka

Arytmia serca

Arytmia serca
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

medycyna (34)Serce zdrowego dorosłego człowieka w stanie spoczynku bije około 60 – 90 razy na minutę. Gdy człowiek podejmuje wysiłek fizyczny serce przyspiesza do około 100 uderzeń na minutę, a gdy wysiłek fizyczny jest bardzo intensywny może przyspieszyć nawet do 130 – 180 uderzeń na minutę, ale powinno zachować rytm i bić miarowo i równo. Mówimy o arytmii serca wtedy, gdy zaczyna „ kołatać”, bije przez chwilę niemiarowo, mamy wrażenie, że zaraz wyskoczy z piersi. Lekarze nazywają zbyt szybką pracę mięśnia sercowego tachykardią a zbyt wolną bradykardią. Atakom arytmii często towarzyszy lęk. Przyczyny tych dolegliwości mogą być różne np. zaburzenie poziomu elektrolitów we krwi (magnezu, potasu, wapnia i sodu), zaburzenia hormonalne, choroba niedokrwienna serca a także przyjmowanie niektórych leków i oczywiście wiek.
Gdy mamy atak arytmii najlepiej się położyć, aby serce się pod wpływem nerwu błędnego uspokoiło. Gdy sytuacja się powtarza konieczna jest wizyta u lekarza, najpierw u internisty a następnie u kardiologa, który oceni stan serca i zaleci dalsze postępowanie.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Arytmia serca Reviewed by on piątek, Wrzesień 23rd, 2016 .

Serce zdrowego dorosłego człowieka w stanie spoczynku bije około 60 – 90 razy na minutę. Gdy człowiek podejmuje wysiłek fizyczny serce przyspiesza do około 100 uderzeń na minutę, a gdy wysiłek fizyczny jest bardzo intensywny może przyspieszyć nawet do 130 – 180 uderzeń na minutę, ale powinno zachować rytm i bić miarowo i równo. Mówimy

ABOUT AUTHOR /